Kurucumuz Hacı Mehmet Nuri, Trabzon'da hakimlik yaparken 1889 yılında, en büyük merakı olan saatçiliğe başladı. Babasının yanında mesleği öğrenen Tevfik Aydın, 1940 yılında İstanbul Eminönü Meydanında ilk mağazasını açtı.

 
Türkiye Gözlükçüler Cemiyeti’nin kurucusu ve ilk başkanı olan Tevfik Aydın, aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası Saatçilik Meslek Komitesi’nin ilk üyelerinden olup saatçilik mesleğinin duayenlerindendi.


1991 yılından itibaren oğlu Ömer Aydın, kızı Müjde Taşçı, gelini Melahat Aydın, torunları Canan Önder ve Can Taşçı'nın da katılmaları ile firmanın üçüncü ve dördüncü kuşağı bir arada Sirkeci ve Kanyon AVM mağazalarında hizmet vermektedir.


Firmamız 2011 yılında faaliyete giren Yüzyıllık Markalar Derneği'nin kurucu üyelerindendir. Dernek, Osmanlı İmparatorluğu döneminden Cumhuriyet’in kurulması ve günümüze kadar ticari, ekonomik (ve kültürel) hayatın merkezinde yer alan kıymetli markaların markalaşma süreçlerini korumak, geliştirmek, gelecek nesillere tek elden aktarmak amacıyla bir araya gelmeleri ile oluşmuştur.

 

 

 

Aşağıda yer alan videoda Yüzyıllık Markalar Derneği'nin tanıtım filmini izleyebilirsiniz.

 

 

Günlük Döviz Kurları
USD : 7,8553 TL
EUR : 9,4037 TL
CHF : 8,6865 TL
Taksit İmkanıKargo Seçeneği

 

Markalar

    Yüz Yıllık Markalar Derneği  Usta Saati - Blog

    Bizden Haberler